بنیاد ایران‌شناسی

شعبه قزوین

آشنایی با استان قزوین

استان قزوين در نيمه شمالي ايران قرار دارد و در موقعيت جغرافيايي بين ۴۸ درجه و ۴۵دقيقه تا ۵۰ درجه و ۵۰ دقيقه طول شرقي و ۳۵ درجه و ۳۷ دقيقه تا ۳۶ درجه و ۴۵ دقيقه عرض شمالي قرار دارد و با وسعتي حدود 16 هزار کيلومتر مربع نزديک به يک درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده است. ارتفاعات شمال و شمال غرب استان به بيش از ۴۰۰۰ متر و جنوب غربي استان به ۲۷۰۰ متر از سطح دريا مي‌رسد. در واقع استان قزوين پل ارتباطي بين استانهاي مرکزي و استان‌هاي شمالي، شمال غرب و غرب و حتي کشورهاي اروپايي است. به طور خلاصه استان قزوين حلقه ارتباطي فلات مرکزي ايران با استان‌هاي شمال- شمال غرب و غرب کشور است.

ادامه مطلب ...

جدیدترین اخبار

  • کتابخانه بنیاد ایران‌شناسی شعبه قزوین راه اندازی شد
  • افتتاح وب سایت شعبه قزوین

کتابخانه بنیاد ایران‌شناسی شعبه قزوین راه اندازی شد

بنیاد ایران شناسی قزوین دارای کتابخانه ای بسیار غنی با بیش از چهار هزار جلد کتاب و اسناد تاریخی، تحت موضوعات مختلف شامل تاریخ، تاریخ ایران، عرفان، مذهب، هنر، ادبیات، ادبیات فارسی و غیره؛ آماده پذیرش دانشجویان، پژوهشگران و علاقه مندان است.
همچنین متقاضیان می توانند عناوین طرح های پژوهشی و یا پایان نامه های تحصیلات تکمیلی خود را جهت بررسی به این مرکز ارائه فرمایند تا در صورت تایید ، همکاری های لازم با ایشان صورت پذیرد.
علاقه مندان جهت هماهنگی و حضور در کتابخانه با شماره مرکز در وقت اداری تماس حاصل فرمایند.

زمان های کاری کتابخانه: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 14
تلفن: 33551472_028
آدرس: قزوین، خیابان مولوی، انتهای کوچه حاج محمدی(یخچال سابق)، محله آخوند، خانه تاریخی محصص مستشاری، بنیاد ایران شناسی شعبه قزوین

افتتاح وب سایت شعبه قزوین

افتتاح وب سایت شعبه قزوین

... ادامه مطلب

کلیه حقوق برای وب سایت بنیاد ایران شناسی محفوظ است. ©١٣٩9

نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایران شناسی، شهرک والفجر

طراحی و اجرا: اداره رایانه و فناوری اطلاعات